Leština A - Havlíčkova Borová A 1 : 2 (0 : 1)

publikováno 15.09.2014 (aktualizováno 23.09.2014)

Snížil jen z PK Miroslav Forejt.

Leština A – Havlíčková Borová A

Tento zápas by se dal velice krátce shrnout pouze do několika málo slov, a sice tragédie v bahně. Je pravda, že se hrálo na hodně rozbahněném terénu, ale dost pochybuji, že by nám v tomto případě pomohl terén jiný.  Nevím, co se stalo, ale myslím si, že tento zápas je zatím jedním z nejhůře odehraných, což dokazoval i předčasný odchod fanoušků. Jediné, co bylo k vidění, byla jedna chyba za druhou.

V první minutě jsme mohli vidět přímý kop prudce zahraný Klausem. Tento míč před gólmanem skočil, vypadl mu z ruky a nakonec skončil nad…  Ve 2. minutě se po centru Staňka před gólmanem objevil Forejt, který stál zcela sám, jeho střela však letěla vedle.  V 15. minutě byl kopaný dlouhý centr, který se až z půlky dostal před naší branku. Tuto střelu důrazní hosté sklepli před bránu, kde zasáhl skluzem Zdeněk Frühbauer  a skóroval (0:1). Stalo se tedy to, co vždycky, pokud si nedáme gól vlastní, dostaneme gól naprosto ušmudlaný, který se stěží dokutálí do brány a srazí nás na kolena! Ve 32. minutě zakončoval Poul pěknou, ale bohužel slabou střelou, se kterou si brankář hostí poradil. O dvě minuty později chyboval Proněk. Po jeho chybě přišel nebezpečný útok hostí zakončený, naštěstí pro nás, těsně vedle.  Ve 36. minutě jsme viděli krásný centr Forejta, který hlavou prodloužil Tomáš Aubrecht, gólman bohužel jeho hlavičku k tyči s velkým štěstím vyrazil. Sobek bohužel stál opodál a jen se nečinně díval, jak tohle asi dopadne. Ve 40. minutě po chybě Karla na levé straně, přišel nebezpečný útok po křídle s centrem přímo před branku, kde zůstal naprosto osamocený Frühbauer. Jeho střelu naštěstí skvěle vychytal Novotný.  V poločase jsme tedy šli do kabin s jedním inkasovaným gólem, který bohužel nebyl poslední…

Hned ze začátku druhé půle přišlo rychlé rozehrání přímého kopu, následoval centr na nabíhajícího útočníka, jehož střelu na poslední chvíli srazil Proněk na roh. 66. minuta neznamenala opět nic jiného nežli další chybu, tentokrát chybu Michala Čáslavského, který ji však na poslední chvíli skluzem napravil. V 68. minutě vyslal dalekonosnou střelu Sobek, míč však letěl těsně vedle. V 85. minutě se pěkně důrazně probíjel Poul, který byl ve vápně faulován. Do nezáviděníhodné situace se tak dostal Forejt, který kopal penaltu, za stavu 0:1. Nezklamal a balón bravurně a s naprostým přehledem zavěsil a vyrovnal tak stav utkání (1:1).  V 89. minutě přišel dlouhý aut Blažka, fatální chyba Bráníka, který naprosto nesmyslně fauloval a dopřál tak soupeřům možnost pokutového koupu, který bohužel proměnil Šrámek ( 1:2).

Nedělní zápas se mi hodnotí velice těžko, protože jsme doma nezískali ani jeden bod. Netajím se tím, že jsem měl před zápasem o výsledku utkání úplně jiné představy, které se bohužel nenaplnily.  Vždy až průběh utkání ukáže, jak se vše bude vyvíjet. Po velké snaze a touze po vyrovnání se nám podařil vstřelit gól a myslím si, že bychom si bod za remízu určitě zasloužili. To bychom ale nesměli v závěru udělat tak fatální chybu. Hráči Borové utkání zvládli na výbornou.  Svou důraznou hrou, která nám chybí, dostali  míč do sítě. To jim stačilo, aby zbytek utkání proflákali věčným simulováním a taháním času, ale i tom je fotbal. Co se povedlo dobře, dokonce velice dobře nám, je pouze udělat hvězdu z Blažka, když jsme kopali vysoké míče, které si s přehledem ze vzduchu sbíral. Musíme tedy o hodně více zamakat a přivést body v sobotu z Pacova, kde nás čeká velice kvalitní tým!