Světlá nad Sázavou - Leština 0 : 2(0:1)

publikováno 15.08.2016 (aktualizováno 22.08.2016)

V dramatickém derby zápase rozhodla bojovnost našich hráčů a jejich větší vůle po vítězství. Domácí nám k vítězství pomohli po čtvrthodince zápasu, když nedokázali v rozmezí dvou minut skórovat ani z jednoho nařízeného pokutového kopu. Nejprve hostující Pajer při křižování ve velkém čtverci neúmyslně škrtl o nohu Křikavy a brankář Novotný se poté vyznamenal při střele z penaltového puntíku proti domácímu Filipskému. O dvě minuty pozděli se kopala za podobný přestupek druhá penalta, hříšníkem byl tentokrát hostující Pleva. K penaltě se postavil domácí brankář  Adamec a zkušeně ji proměnil. Ke zděšení domácích hráčů a údivu všech diváků, ale hlavní rozhodčí Beneš branku neuznal a nechal kopat trestný kop na domácí za předčasné vběhnutí jejich hráčů do velkého čtverce. Tato situace nahrála našemu mužstvu a do konce poločasu jsme už byli lepším týmem. Ve 26. minutě domácí nezachytili rychle rozehraný trestný kop Císaře z poloviny hřiště na rozběhnutého Plevu a ten si s nájezdem na brankáře Adamce poradil. V poločase domácí posílili útok o vysokého, důrazného Šmída a uchýlili se k nakopávaným míčům. Naše obrana však pracovala s přehledem a tak se domácí do mnoha šancí nedostali. Jejich snaha o vyrovnání však přinášela také okénka v obraně. Naši hráči měli v konci zápasu více sil, dostávali se do přečíslení a v nastaveném čase pečetil výhru střídající Lukáš Aubrecht. Po skončení zápasu si soupeři, kteří spolu v mnoha případech hrají jako spoluhráči ve futsale sportovně podali ruce, bylo dobojováno.(Fiala)