Originál kolekce na Zoot.cz

Úvod » Leština A

Leština - Světlá 5 : 1(3:1)

publikováno 03.04.2017 (aktualizováno 10.04.2017)

Pěkné počasí, výborná divácká kulisa, 6 vstřelených branek, 9 žlutých a 3 červené karty, to vše orámovalo pravé sousedské derby, ze kterého se radostněji odcházelo domácím. Nutno dodat, že přes vysoký počet trestaných hráčů to byl celkem férový zápas, po kterém si všichni hráči mohli v klidu podat ruce. Rozhodčí totiž nasadil hodně úzkostlivý metr a s narůstajícím počtem žlutých karet bylo jasné, že zřejmě všichni hráči zápas nedohrají. První musel opustit hrací plochu už ve 13. minutě hostující Martin Karel, který zatáhl za záchranou brzdu při úniku Josefa Štrose. Rozhodčí spolu s pískaným faulem tasil rovnou červenou kartu a poslal hosty do deseti. To společně s absencí brankáře Adamce hosty hodně poznamenalo. To už ale byl stav na ukazateli skóre 1:1, protože hned ve druhé minutě se po rohovém kopu prosadil hlavou Pavel Čuřík a hosté šli do vedení. Trvalo však pouze zlomek času, za domácí odpověděl vyrovnávací brankou Miroslav Forejt. Domácím hrálo oslabení hostů do noty a na poločasovou cestu do kabin jim přidalo ještě dvě branky. Po pěkných akcích se prosadili Josef Štros a Lukáš Prchal. Ve druhém poločase začal úřadovat domácí Jakub Mišovic a dvěma brankami uzavřel konečné skóre zápasu. V 66. minutě srovnal počet hráčů na hřišti Jan Proněk, když proměnil barvu své druhé žluté karty za červenou. V 68. minutě ho napodobil hostující Pavel Čuřík a domácí měli opět o jednoho muže v poli navíc. Tady je škoda, že Pavel neudržel nervy na uzdě a vyjádřil se neslušně vůči rozhodčímu. Místo jednozápasové stopky tak bude zřejmě potrestán daleko vyšším trestem. Domácí se tímto vysokým vítězstvím posunuli na třetí místo v tabulce. (Fiala)