Leština - Světlá 1 : 1(0:0)

publikováno 10.10.2017 (aktualizováno 16.10.2017)

Pravé sousedské derby o čelo tabulky bylo orámováno nádherným počasím a výbornou diváckou kulisou. Obě mužstva se dobře znají a proto začala opatrně, vědoma si, že může rozhodnout jediná chyba. V prvním poločase sice domácí měli tlak, ale dvakrát se radovali hosté. Naštěstí pro domácí předčasně, vždy je zastavil praporek asistenta rozhodčího. Obrany pracovali spolehlivě a tak se šlo do kabin za bezbrankového stavu. Těsně po zahájení druhého poločasu však chyboval domácí Jan Proněk. Jeho čitelnou malou domů vystihl zkušený Miroslav Křikava, udělal kličku brankáři Novotnému a poslal hosty do vedení. Domácí bojovali o srovnání brankového manka, až se v 85. minutě po skrumáži prosadil Josef Štros. Do této doby se hrál bojovný a oboustranně férový zápas. První žluté karty přišli na obou stranách až v 85. minutě. Ještě předtím však dvakrát zazářil brankář Novotný. Nejprve vychytal v sólovém nájezdu Jana Pohnětala a následně vytlačil na rohový kop střelu Miroslava Křikavy z bezprostřední blízkosti. Obě mužstva chtěla v závěru zápasu strhnout vítězství na svou stranu. V 88. minutě přehnal snahu hostující kapitán Jiří Valenta. Kopl ve skrumáži bez míče ležícího domácího brankáře Novotného a strhla se mela, při které museli všichni rozhodčí včetně delegáta zavřít obě oči, jinak se museli jít minimálně čtyři hráči předčasně sprchovat. Nakonec odešel s červenou kartou pouze spouštěč potyčky Jiří Valenta a utkání se už v klidu dohrálo. (Fiala)